Zaktualizowany Wykaz GPR spełniających funkcje strategii IIT.pdf – plik spełnia wymogi dostępności
Data opublikowania:
Data opublikowania:
W dniu 10 maja 2023 r. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął uchwałę nr 7019/23 w sprawie przyjęcia Zasad Opiniowania Gminnych Programów Rewitalizacji (GPR) w województwie świętokrzyskim w perspektywie finansowej na lata 2021 – 2027. Dokument ten ma na celu określenie zasad opiniowania Gminnych Programów Rewitalizacji w województwie świętokrzyskim (https://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/rewitalizacja/aktualnosci/item/5138-zasad-opiniowania-gpr-w-wojewodztwie-swietokrzyskim-w-perspektywie-finansowej-ue-na-lata-2021-2027), które będą pełnić funkcje strategii IIT oraz ocenę możliwości finansowania GPR, ze środków programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027.
Data opublikowania:
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego planuje przystąpić do realizacji Programu Regiony Rewitalizacji 3.0 czyli wzmacnianie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych - 3 edycja.
Program Regiony Rewitalizacji 3.0 wdrażany będzie wspólnie z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach dotacji celowej na realizację Wojewódzkiej Inicjatywy Rewitalizacyjnej (WIR).
Data opublikowania:
W dniu 10 maja 2023 r. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyjął uchwałę nr 7019/23 w sprawie przyjęcia zasad opiniowania Gminnych Programów Rewitalizacji (GPR) w województwie świętokrzyskim w perspektywie finansowej na lata 2021 – 2027.
Data opublikowania:
Na KCWR opublikowano nowe treści
Data opublikowania:
W województwie lubelskim trwają prace nad „Procedurą oceny gminnych programów rewitalizacji (GPR) w województwie lubelskim w perspektywie finansowej UE na lata 2021-2027”. Do 20 stycznia br. trwały konsultacje społeczne projektu procedury. Projekt można podejrzeć na stronie: Konsultacje procedury oceny gminnych programów rewitalizacji - Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020 - Województwo Lubelskie
Data opublikowania:
Zachęcamy do przeczytania ciekawych artykułów, w których znajdziemy odwołanie do rewitalizacji
Data opublikowania:
199 pracowników z 89 gmin województwa świętokrzyskiego uczestniczyło w zakończonym właśnie projekcie Zadanie polegające na wzmacnianiu zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych. To bezcenne wsparcie dla samorządów, które chcą zmieniać swoje przestrzenie i czynić je przyjaznymi dla wspólnot lokalnych.
Data opublikowania:
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z publikacją pn.: „Włącznik- projektowanie bez barier" - Kamila Kowalskiego, w której zostały przedstawione interesujące rozwiązania dotyczące obiektów
i przestrzeni publicznej uwzględniającej projektowanie uniwersalne i zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, w tym: osobom poruszającym się na wózku, tym, którzy korzystają z kul i lasek, osobom z niepełnosprawnością słuchu (niesłyszącym i słabosłyszącym) i wzroku (niewidomym i słabowidzącym) i wszystkim innym, którzy posiadają różne rodzaje niepełnosprawności, w tym są czasowo niepełnosprawni, kobiety w ciąży, rodzice z dziećmi, osoby starsze czy dzieci.
Data opublikowania:
Dolny Śląsk to kolejny przystanek na mapie wizyt studyjnych w ramach projektu „Zadanie polegające na wzmacnianiu zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych”. Była o znakomita okazja do podpatrzenia dobrych praktyk.
Data opublikowania: